Ciekawostka
Hussain Rasheed i Nasir Al-Hatam byli irackimi tenisistami, zastrzelonymi 23 maja 2006 roku w Bagdadzie.
Tenis naszą pasją
środa, 24 listopada 2010
wtorek, 23 listopada 2010
Aktualny ranking ATP 24.11.2010
LP Nazwisko Imię
1 Nadal, Rafael (ESP)
2 Federer, Roger (SUI)
3 Djokovic, Novak (SRB)
4 Soderling, Robin (SWE)
5 Murray, Andy (GBR)
6 Berdych, Tomas (CZE)
7 Ferrer, David (ESP)
8 Roddick, Andy (USA)
9 Verdasco, Fernando (ESP)
10 Youzhny, Mikhail (RUS)
11 Melzer, Jurgen (AUT)
12 Monfils, Gael (FRA)
13 Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)
14 Cilic, Marin (CRO)
15 Almagro, Nicolas (ESP)
16 Fish, Mardy (USA)
17 Ljubicic, Ivan (CRO)
18 Querrey, Sam (USA)
19 Isner, John (USA)
20 Baghdatis, Marcos (CYP)
21 Wawrinka, Stanislas (SUI)
22 Davydenko, Nikolay (RUS)
23 Llodra, Michael (FRA)
24 Gulbis, Ernests (LAT)
25 Montanes, Albert (ESP)
26 Monaco, Juan (ARG)
27 Nalbandian, David (ARG)
28 Ferrero, Juan Carlos (ESP)
29 Gasquet, Richard (FRA)
30 Troicki, Viktor (SRB)
31 Bellucci, Thomaz (BRA)
32 Lopez, Feliciano (ESP)
33 Garcia-Lopez, Guillermo (ESP)
34 Kohlschreiber, Philipp (GER)
35 Lu, Yen-Hsun (TPE)
36 Golubev, Andrey (KAZ)
37 Mayer, Florian (GER)
38 Nieminen, Jarkko (FIN)
39 Chela, Juan Ignacio (ARG)
40 Istomin, Denis (UZB)
41 Granollers, Marcel (ESP)
42 Simon, Gilles (FRA)
43 de Bakker, Thiemo (NED)
44 Benneteau, Julien (FRA)
45 Chardy, Jeremy (FRA)
46 Stakhovsky, Sergiy (UKR)
47 Starace, Potito (ITA)
48 Dolgopolov, Alexandr (UKR)
49 Tipsarevic, Janko (SRB)
50 Robredo, Tommy (ESP)
70 Kubot Łukasz (POL)
78 Przysięzny Michał (POL)
161. Janowicz Jerzy (POL)
403. Gawron Marcin (POL)
425. Olejniczak Dawid (POL)
1 Nadal, Rafael (ESP)
2 Federer, Roger (SUI)
3 Djokovic, Novak (SRB)
4 Soderling, Robin (SWE)
5 Murray, Andy (GBR)
6 Berdych, Tomas (CZE)
7 Ferrer, David (ESP)
8 Roddick, Andy (USA)
9 Verdasco, Fernando (ESP)
10 Youzhny, Mikhail (RUS)
11 Melzer, Jurgen (AUT)
12 Monfils, Gael (FRA)
13 Tsonga, Jo-Wilfried (FRA)
14 Cilic, Marin (CRO)
15 Almagro, Nicolas (ESP)
16 Fish, Mardy (USA)
17 Ljubicic, Ivan (CRO)
18 Querrey, Sam (USA)
19 Isner, John (USA)
20 Baghdatis, Marcos (CYP)
21 Wawrinka, Stanislas (SUI)
22 Davydenko, Nikolay (RUS)
23 Llodra, Michael (FRA)
24 Gulbis, Ernests (LAT)
25 Montanes, Albert (ESP)
26 Monaco, Juan (ARG)
27 Nalbandian, David (ARG)
28 Ferrero, Juan Carlos (ESP)
29 Gasquet, Richard (FRA)
30 Troicki, Viktor (SRB)
31 Bellucci, Thomaz (BRA)
32 Lopez, Feliciano (ESP)
33 Garcia-Lopez, Guillermo (ESP)
34 Kohlschreiber, Philipp (GER)
35 Lu, Yen-Hsun (TPE)
36 Golubev, Andrey (KAZ)
37 Mayer, Florian (GER)
38 Nieminen, Jarkko (FIN)
39 Chela, Juan Ignacio (ARG)
40 Istomin, Denis (UZB)
41 Granollers, Marcel (ESP)
42 Simon, Gilles (FRA)
43 de Bakker, Thiemo (NED)
44 Benneteau, Julien (FRA)
45 Chardy, Jeremy (FRA)
46 Stakhovsky, Sergiy (UKR)
47 Starace, Potito (ITA)
48 Dolgopolov, Alexandr (UKR)
49 Tipsarevic, Janko (SRB)
50 Robredo, Tommy (ESP)
70 Kubot Łukasz (POL)
78 Przysięzny Michał (POL)
161. Janowicz Jerzy (POL)
403. Gawron Marcin (POL)
425. Olejniczak Dawid (POL)
Aktualny ranking WTA 24.11.2010
LP Imię i Nazwisko
1 Wozniacki, Caroline
2 Zvonareva, Vera
3 Clijsters, Kim
4 Williams, Serena
5 Williams, Venus
6 Stosur, Samantha
7 Schiavone, Francesca
8 Jankovic, Jelena
9 Dementieva, Elena
10 Azarenka, Victoria
11 Li, Na
12 Henin, Justine
13 Peer, Shahar
14 Radwanska, Agnieszka
15 Petrova, Nadia
16 Bartoli, Marion
17 Ivanovic, Ana
18 Sharapova, Maria
19 Rezai, Aravane
20 Kirilenko, Maria
21 Pavlyuchenkova, Anastasia
22 Kanepi, Kaia
23 Wickmayer, Yanina
24 Pennetta, Flavia
25 Kleybanova, Alisa
26 Zheng, Jie
27 Kuznetsova, Svetlana
28 Martinez Sanchez, Maria Jose
29 Dulgheru, Alexandra
30 Hantuchova, Daniela
31 Cibulkova, Dominika
32 Petkovic, Andrea
33 Safarova, Lucie
34 Kvitova, Petra
35 Pironkova, Tsvetana
36 Bondarenko, Alona
37 Szavay, Agnes
38 Vinci, Roberta
39 Shvedova, Yaroslava
40 Goerges, Julia
41 Zakopalova, Klara
42 Groth, Jarmila
43 Errani, Sara
44 Schnyder, Patty
45 Sevastova, Anastasija
46 Date Krumm, Kimiko
47 Kerber, Angelique
48 Hercog, Polona
49 Dulko, Gisela
50 Makarova, Ekaterina
191 Radwańska Urszula
195 Linette Magda
242 Piter Katarzyna
295 Domachowska Marta
1 Wozniacki, Caroline
2 Zvonareva, Vera
3 Clijsters, Kim
4 Williams, Serena
5 Williams, Venus
6 Stosur, Samantha
7 Schiavone, Francesca
8 Jankovic, Jelena
9 Dementieva, Elena
10 Azarenka, Victoria
11 Li, Na
12 Henin, Justine
13 Peer, Shahar
14 Radwanska, Agnieszka
15 Petrova, Nadia
16 Bartoli, Marion
17 Ivanovic, Ana
18 Sharapova, Maria
19 Rezai, Aravane
20 Kirilenko, Maria
21 Pavlyuchenkova, Anastasia
22 Kanepi, Kaia
23 Wickmayer, Yanina
24 Pennetta, Flavia
25 Kleybanova, Alisa
26 Zheng, Jie
27 Kuznetsova, Svetlana
28 Martinez Sanchez, Maria Jose
29 Dulgheru, Alexandra
30 Hantuchova, Daniela
31 Cibulkova, Dominika
32 Petkovic, Andrea
33 Safarova, Lucie
34 Kvitova, Petra
35 Pironkova, Tsvetana
36 Bondarenko, Alona
37 Szavay, Agnes
38 Vinci, Roberta
39 Shvedova, Yaroslava
40 Goerges, Julia
41 Zakopalova, Klara
42 Groth, Jarmila
43 Errani, Sara
44 Schnyder, Patty
45 Sevastova, Anastasija
46 Date Krumm, Kimiko
47 Kerber, Angelique
48 Hercog, Polona
49 Dulko, Gisela
50 Makarova, Ekaterina
191 Radwańska Urszula
195 Linette Magda
242 Piter Katarzyna
295 Domachowska Marta
Djoković lepszy od Berdycha
Trzeci tenisista świata Serb Novak Djokovic wygrał z Czechem Tomasem Berdychem (nr 6.) 6:3, 6:3 w meczu otwierającym w poniedziałek rywalizację w grupie B kończącego sezon turnieju ATP World Tour Finals (z pulą nagród 5 mln funtów).
Wieczorem, w drugim pojedynku w tej grupie, zmierzą się Amerykanin Andy Roddick (8.) i Hiszpan Rafael Nadal (1.), który już w lipcu zapewnił sobie fotel lidera rankingu ATP World Tour na koniec roku.
W rywalizacji deblistów pierwszy mecz przegrali po południu Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach (5.) z Maheshem Bhupathim z Indii i Białorusinem Maksem Mirnym (3.) 6:7 (2-7), 4:6.
Wynik spotkania grupy B singlistów:
Novak Djokovic (Serbia, 3)- Tomas Berdych (Czechy, 6) 6:3, 6:3.
Wieczorem, w drugim pojedynku w tej grupie, zmierzą się Amerykanin Andy Roddick (8.) i Hiszpan Rafael Nadal (1.), który już w lipcu zapewnił sobie fotel lidera rankingu ATP World Tour na koniec roku.
W rywalizacji deblistów pierwszy mecz przegrali po południu Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach (5.) z Maheshem Bhupathim z Indii i Białorusinem Maksem Mirnym (3.) 6:7 (2-7), 4:6.
Wynik spotkania grupy B singlistów:
Novak Djokovic (Serbia, 3)- Tomas Berdych (Czechy, 6) 6:3, 6:3.
Polki w Czechach
Turniej główny:
I runda:
(Q)Anna Korzeniak - nr 8 Laura Siegemund (Niemcy)
nr 4 Magda Linette - (Q)Julia Babilon (Niemcy)
Turniej deblowy:
I runda:
Magda Linette/Ganna Piwen (Ukraina) - Denisa Allertova/Tereza Smitkova (Czechy)
nr 3 Olga Brózda/Natalia Kołat - Justyna Jegiołka/Katarzyna Kawa w.o.
1/4 finału:
nr 3 Olga Brózda/Natalia Kołat - Magda Linette/Ganna Piwen (Ukraina), albo Denisa Allertova/Tereza Smitkova (Czechy)
Eliminacje:
I runda:
nr 2 Anna Korzeniak - Klara Fabikova (Czechy) 6/4 6/2
nr 16 Katarzyna Kawa - Nikola Horakova (Czechy) 6/0 6/0
nr 5 Justyna Jegiołka - Gabriela Pantuckova (Czechy) 6/1 6/1
nr 7 Paula Kania - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 3/6 6/3 4/6
II runda:
nr 2 Anna Korzeniak - Teresa Malikova (Czechy) 6/2 6/0
nr 16 Katarzyna Kawa - Jana Buchina (Rosja) 6/7(5) 6/3 4/4 scr.
nr 5 Justyna Jegiołka - Julia Babilon (Niemcy) 1/6 0/2 scr.
Nasi w Londynie
W londyńskim Barclays ATP World Tour Finals 2010 gra - jak przed rokiem - trzech polskich deblistów. W gr. A Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski mają na koncie dwa zwycięstwa. W gr. B Łukasz Kubot/Oliver Marach (Austria) przegrali swój pierwszy mecz.
Grupa A
nr 6 Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - nr 3 Lukas Dlouhy/Leander Paes (Czechy/Indie) 6/3 7/6(3)
nr 6 Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - nr 1 Bob Bryan/Mike Bryan (USA) 2/6 7/6(4) 10-8
nr 6 Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - nr 7 Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (Austria/Niemcy)
Grupa B
nr 5 Łukasz Kubot/Oliver Marach (Austria) - nr 4 Mahesh Bhupathi/Maks Mirnyj (Indie/Białoruś) 6/7(2) 4/6
nr 5 Łukasz Kubot/Oliver Marach (Austria) - nr 2 Daniel Nestor/Nenad Żimonjic (Kanada/Serbia)
nr 5 Łukasz Kubot/Oliver Marach (Austria) - nr 8 Wesley Moodie/Dick Norman (RPA/Belgia)
Grupa A
nr 6 Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - nr 3 Lukas Dlouhy/Leander Paes (Czechy/Indie) 6/3 7/6(3)
nr 6 Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - nr 1 Bob Bryan/Mike Bryan (USA) 2/6 7/6(4) 10-8
nr 6 Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski - nr 7 Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (Austria/Niemcy)
Grupa B
nr 5 Łukasz Kubot/Oliver Marach (Austria) - nr 4 Mahesh Bhupathi/Maks Mirnyj (Indie/Białoruś) 6/7(2) 4/6
nr 5 Łukasz Kubot/Oliver Marach (Austria) - nr 2 Daniel Nestor/Nenad Żimonjic (Kanada/Serbia)
nr 5 Łukasz Kubot/Oliver Marach (Austria) - nr 8 Wesley Moodie/Dick Norman (RPA/Belgia)
Subskrybuj:
Posty (Atom)